מי אנחנו

המלצה על תוכנית TLC

שלום רב,

לכל מען דבעי,

הנדון: המלצה לתוכנית TLC

בשנה החולפת הטמענו את תוכנית TLC בבית ספרנו.
מטרת התוכנית היא ליצור שפה משותפת למורי ולתלמידי חטיבת הביניים תוך הדגשת תכנים רלוונטיים לתלמידים בגיל זה.
לאחר סיום שלב א' של TLC, ניתן לומר כי התוכנית בהחלט ענתה ועלתה על ציפיותינו. התכנים המועלים בתוכנית הובילו חיבור בין המורים לתלמידים.
מערכי השיעור של התוכנית בנויים היטב וכוללים פעילויות חווייתיות ומשמעותיות – מכל שיעור התלמידים והמורים יוצאים מחוזקים יחד, ועם מסקנות חדשות.

הדבר היפה ביותר שעלה מהמורים הוא יצירת שפה משותפת עם התלמידים. התוכנית יצרה ערוץ תקשורת חדש ועמוק בקשר בין התלמידים למחנכים – בו התלמידים לאו דווקא צריכים לדבר כדי להביע רגש, ולפעמים מספיק לענוד צמיד בצבע מסוים כדי למשוך את תשומת לב המחנך. מעבר לכך, בשיחות האישיות המחנכים יכלו להשתמש במתודות שנלמדו בכיתה ולהתאימן למצבים החברתיים והלימודיים שהועלו על ידי התלמידים.

בשל מגפת הקורונה לא כל הכיתות יכלו לבצע את כל השיעורים בצורה פרונטלית.
עם זאת, מנחי התוכנית ביצעו השתלמות מקוונת בה העניקו לנו כלים מקוונים להעברת שיעורים דיגיטליים מותאמים, שעזרו להמשך העברת התכנים וכן, הפיגו לתלמידים במקצת מהמתח ונתנו מקום לשתף בחוויותיהם מהבית.

אני ממליצה בחום על תוכנית TLC.
תוכנית חשובה ומשמעותית שיכולה לעזור לכל בית ספר, תלמידיו וצוות המורים שלו, ליצור אווירה נעימה, שפה משותפת, משתפת ומשמעותית.

ברצוני להודות שוב לאיריס שני מנכ"לית עמותת קווים ומחשבות ולשי קלוגר מנהלת התוכנית בעמותה, על ההזדמנות, על הליווי, על התמיכה, על ההכלה ועל האמונה הבלתי פוסקת בי ובצוות המורים שלי.

בברכה,
גלי חנציס
מנהלת חטיבת עתידים

עתידים – התיכון העירוני השש שנתי ע"ש מ. אלישיב חולון
רחוב ההסתדרות 20, חולון, טלפון: 03-5012339, פקס: 03-5012373

ליצירת קשר ניתן לפנות למייל : tlc@keshev.org

עמוד הפייסבוק של TLC ישראל