שימוש בAI טכנולוגיות בינה מלאכותית

טכנולוגיות בינה מלאכותית, התחום אולי הכי חם כרגע שכולם מדברים עליו, מדוע שלא נפיק מכך תועלת גם עבור אוכלוסיית אנשים עם הפרעת קשב?
שימו 💙הפוסט שלפניכם נוצר באמצעות טכנולוגיות בינה מלאכותית:
מוצאים את עצמכם שוברים את הראש בכתיבה אקדמית, ניסוח מייל או מטלה?😵
עבור אנשים רבים עם הפרעת קשב, כתיבה יכולה להיות משימה מאתגרת במיוחד. עבורם, פעולת תרגום המחשבות לכתיבה עלולה לעיתים להרגיש מציפה, מתסכלת וגוזלת זמן. למרבה המזל, התקדמות הטכנולוגיה, ובפרט טכנולוגיית ה-AI (הבינה המלאכותית), מאפשרת לאנשים עם הפרעת קשב ולתקשר בכתיבה בצורה יעילה יותר.
רובנו כבר שמענו או התנסנו ב-Chat GPT (ואם לא אז מומלץ מאוד👍). מדובר במחולל תוכן אשר יכול לסייע לנו בסיעור מוחין ולספק לנו תוצרים כתובים על כל נושא שעולה בדעתנו, וכדי להבטיח תוצאות איכותיות, חשוב שנלמד לעומק את העקרונות לכתיבת פרומפטים (פקודות).

👈הנה דוגמה למדריך מצוין לכתיבת פרומפטים, מטעם מכון מופ"ת –
https://did.li/oy7fT
עבור מי מאיתנו שמתבטאים בעל פה טוב יותר מבכתיבה, קיימות טכנולוגיות AI נוספות – כלי הכתבה קולית (Speech to Text). המשמעות היא שאתם יכולים פשוט לומר בקול את הרעיונות שלכם בצורה חופשית (על ידי דיבור למיקרופון המובנה במחשב/בסמארטפון) ולקבל פלט בכתב באופן אוטומטי, ברמת סנכרון ודיוק גבוהה. זה יכול לסייע לנו בשליפת רעיונות על דף ריק ולארגן אותם בשלב מאוחר יותר. שווה לנסות! 🦾

כמה דוגמאות לכלי הכתבה קולית:
🎧הכתבה קולית באפליקציות מייקרוסופט: Word, PowerPoint, and Outlook. חפשו כפתור "הכתב".
🎧מסמך גוגל דוקס Google Docs: כלים> הקלדה קולית או ctrl+shift+s
הכתבה קולית במכשירי אפל (Mac, ipad, iphone)- בוחרים ב- ״הפעל הכתבה״ או "Dictate".
🎧הכתבה קולית מהסמארטפון – במקלדת.

נכתב על ידי גיל כלימור, מפתחת הדרכה בטכנולוגיות למידה במכללת אורנים, בעלת תואר שני באבחון וטיפול בלקויות למידה

    תפריט נגישות