אבני דרך להתנהלות אפקטיבית

כל מי שמכיר אותי, יודע שאחת ההמלצות שלי היא לסדר את המיטה בבוקר, ככה כל בוקר. השבוע ראיתי ברשתות החברתיות סרטון שמופץ בו מציג אדמירל ויליאם מקרייוון, מפקד בצי האמריקאי, את תפיסת עולמו בנאום בפני מסיימי מחזור לימודים באוניברסיטת טקסס. כשצפיתי בסרטון, הציג האדמירל דרך התנהלות מתוך עולמו. דבריו המדויקים מתאימים לכולם, אך כשמדובר בהתמודדות עם הפרעת קשב, מצאתי שזו תפיסת עולם משמעותית במיוחד וצריכה להוות עבורם, אבני דרך להתנהלות אפקטיבית ויעילה.

כל בוקר סדרו את המיטה – מתחו את הסדין, סדרו את הכרית ופרסו את כיסוי המיטה או השמיכה – כך כבר בבוקר תקבלו תחושה של גאווה, של הצלחה – השלמתם משימה ראשונה היום. כל הצלחה נותנת מוטיבציה להצליח במשימה הבאה ובאלו שאחריה. המשימה הקטנה בבוקר, הופכת לאוסף משימות שבוצעו במהלך היום. המשימה הראשונה בבוקר מלמדת אותנו ליחס חשיבות גם לדברים הקטנים, כי אם אתה לא יכול לבצע את המשימות הקטנות כמו שצריך, לעולם לא תצליח לבצע את המשימות הגדולות כמו שצריך.

ואם היה לכם יום לא מוצלח, בכל מקרה תחזרו למיטה המסודרת שאתם סידרתם והיא תהווה עידוד לכך שמחר יהיה יום טוב יותר.

  • היעזרו – כדי להגיע מנקודת ההתחלה שלכם אל המטרה, לכולנו יש מעגל של משפחה, חברים ותומכים אחרים, היעזרו בהם. זהו את האנשים שיוכלו לכוון אתכם ובכך יעזרו לכם לחתור קדימה.
  • תתייחסו לאנשים לפי גודל הלב שלהם ולפי הכוונות שלהם ולא לפי המראה או ההתנהגות שלהם.
  • תאמינו בעצמכם – לפעמים לא משנה כמה טוב התכוננתם וכמה טובים הביצועים שלכם, עדיין לא יעריכו את מה שהשגתם – תפסיקו לצפות ותמשיכו בדרך !
  • הכשלונות הכואבים ביותר והמייאשים ביותר, הם שבונים בכם את הכח הפנימי וכושר ההתאוששות שלכם – אל תפחדו מכישלונות !
  • תהיו יצירתיים, תחשבו על רעיונות אחרים, תסתכלו מכיוונים שונים – סימכו על עצמכם ומיצאו פתרונות שנכונים לכם, ושתואמים את האמונות והערכים שלכם.
  • תתמודדו – יש הרבה אתגרים בדרך, הרבה קשיים והרבה התמודדויות בחיים – תתמודדו בכל מחיר ואל תברחו. רק כך תצליחו להתקדם הלאה.
  • תשלטו בעצמכם – הרגעים הקשים ביותר, בהם אתם מרגישים שאתם מאבדים שליטה, מגיבים בהתפרצות או בהיסטריה – הם הרגעים ללמוד ולאמן את עצמכם להתעלות מעל הקושי ולהתנהל מתוך שליטה.
  • תאמינו בדרך – אל תוותרו על התקווה, יש משמעות לכח האמונה כי יש דרך ויהיה טוב. שימרו על אופטימיות, כי התנהלות מתוך חשיבה אופטימית, תוביל אתכם לתוצאות הטובות.

אף פעם אל תוותרו !!!
אל תשכחו – הכל מתחיל בלסדר את המיטה כל בוקר.
לצפייה בנאום הכנסו לקישור – https://www.youtube.com/watch?v=BkYEF7FHljQ&feature=youtu.be

    תפריט נגישות