ארון חיצוני

בוקר, צריך לקום, אני מחליטה ללבוש היום את החולצה הכחולה עם הצווארון הסיני, בניתי עליה עוד מהלילה, היא ממש מתאימה לי לישיבה הבוקר.
…אבל איפה הנחתי אותה בפעם האחרונה ? היא לא תלויה בארון, לא על הכסא שבחדר, גם לא בכביסה, גם לא ב"ארון החיצוני".. אבל אני זוכרת שכשהורדתי אותה מהחבל שלשום, לקחתי אותה ישר לחדר כדי שלא תתקמט… אני פותחת את הארון, הכל נופל ממנו, החולצות מגולגלות ומקומטות, התיק מהטיול נופל מלמעלה ואיתו הפירורים שהיו בתוכו ורק החולצה הכחולה – איננה.
הלחץ עולה, עוד חצי שעה אני צריכה לצאת מהבית. עולה בי המחשבה – אז תקחי אחרת, ואני? אני נעולה על החולצה הכחולה והיא, נעלמה.
דמיינו את הסיטואציה, זה חומר מצוין למופע סטנד אפ, אבל בשבילי אלו החיים וזה ממש לא מצחיק אותי. הלחץ הזה שאני נכנסת אליו כל פעם מחדש, הוא נוראי, הוא מקשה ומכאיב עד בכי. אחרי סיטואציית לחץ כזו, כל היום שלי מתחיל ברגל שמאל ואני בלחץ מהבוקר ועד שהיום נגמר.
הכל בעצם התחיל כי "אין לי מקום בארון" !! כי ארון הבגדים שלי מזמן שכח את תפקידו, והפך להיות למחסן של כל הדברים שאני רוצה לשמור ואז הוא מתפוצץ ואין מקום להניח, אין מקום לתלות, הכל נופל ומתקמט ומבולגן. ואז כשאני רוצה למצוא בגד, אני לא מוצאת אותו כי אין לו באמת מקום.
היינו רוצים שהארון שלנו יהיה כל כך יפה, מסודר, לפי צבעים וגדלים, רק פריט אחד על קולב, מגירה לגרביים, מגירה לכל מיני קשקושים. אבל הוא הופך הרבה פעמים למחסן של דברים נוספים כמו ספרים, קופסאות אחסון, ממתקים שקבלנו ושמרנו לעצמנו, קרמים, ילקוט ישן, ילקוט חדש, מחברות, אוספים.. הכל בארון.
אז מה אנחנו עושים ? יוצרים ארון חיצוני.
מה זה ארון חיצוני ? זו המצאת המאה – זו הרחבה של ארון הבגדים. היא לא מצריכה מאתנו התמודדות עם הסדר בארון, אלא נותנת לנו פתרון רגעי לבעיה מתמשכת, במקום להתמודד אנחנו מוצאים פתרונות יצירתיים.
נחזור לארון החיצוני. הוא לא סתם ארון, הוא גם נייד – לפעמים הוא על הכסא, לפעמים על השולחן, לפעמים על קולב התלייה שבחדר, לפעמים בסלסלת הכביסה, כי "אין" לנו מקום בארון. בעצם, במקום להתמודד עם סידור הארון, אנחנו "מרחיבים" אותו. יוצרים פתרון עוקף רק כדי שלא נצטרך להתמודד עם הסדר.
אני יודעת שכל הפתרונות שהמצאתי הם התכחשות לקושי האמיתי שלי, הקושי בהתארגנות ובסדר. כשאני אומרת "נח לי ככה", "אני תמיד מוצאת בסוף את מה שחיפשתי" – אלו התירוצים שלי ועם זה אני רוצה ללמוד להתמודד. לא רק בשביל עצמי, אלא בשביל הילדים שלי.
אנחנו חייבים לעשות סדר בארון שלנו. אנחנו יודעים הכי טוב איך לסדר אותו (טיפים נוספים נמצא באינטרנט בימים אלו), נשים הצידה את כל התירוצים, נקצה זמן ונתמודד.
סדר קל!