האם ביצענו

אתם מכירים את זה שאנחנו מתכננים לעשות המון דברים בחופש הגדול ובסיום הקיץ אנחנו אומרים שלא הספקנו אפילו רבע מהדברים שרצינו לעשות ? חלק מהדברים נשכחו וחלק ויתרנו.

בדיוק עכשיו, כשמחצית מהחופשה מאחורינו – הגיע הזמן לבדוק מה עשינו ומה לא.

על מה ויתרנו, מה פספסנו רק כי לא רשמנו ומה עוד לא הספקנו לעשות – זה הזמן לעצור ולעבור שוב על הדברים שכתבנו ורצינו לעשות. התזכורת הזו כל כך חשובה כי יש לנו עוד שלושה שבועות של חופשה וזה הרבה זמן להספיק ולעשות דברים.

נבדוק האם עמדנו בדברים שתכננו ? ניזכר בדברים שתכננו לעשות ועדיין לא עשינו, או שהחלטנו בסוף לוותר עליהם ואם לא עשינו פעילות רק משום שלא נרשמה ביומן, עדיין לא מאוחר מדי לעשות זאת, עדיין נשאר לנו כמעט חודש שלם.

במסגרת ההכנות לחופשה, הכנו עם הילדים רשימה של פעילויות שירצו לעשות בחופשה,
הצגות, סרטים, חברים שירצו לפגוש, אטרקציות, קייטנה מועדפת, קורסים וכו'.

בואו נבדוק מה ביצענו מתוך הרשימה ואם אתם כבר לא מוצאים אותה – לא נורא, זה הזמן להכין רשימה חדשה ולשבץ את הפעילויות שרציתם בלוח החופשה המשפחתי.

לנו ההורים, היו הרבה מטלות, חלקן כבר לא רלוונטיות, כמו איסוף מידע על קייטנות, או פעילויות בתנועות הנוער, אבל יש דברים שעדיין רלוונטיים וישפיעו על ההתנהלות שלנו עד סוף חודש אוגוסט, כמו מה מצב חשבון הבנק שלנו, האם אנחנו יכולים לשלם עבור הפעילות שרצינו, האם במקום העבודה שלנו יש הפעלות לילדים בסוף אוגוסט, האם מצאנו מורים פרטיים שימשיכו וילוו את הילדים גם במהלך שנת הלימודים (אנחנו יודעים שהמורים הטובים נתפסים מהר), האם התחלנו להתכונן עם הילדים לתחילת שנת הלימודים, האם קבענו תורים לבדיקות שגרתיות (כמו רופא שיניים, שיננית, בדיקות דם), אם לא, זה הזמן ! בואו לא נדחה זאת לשנה הבאה, תכנית בייביסיטר – עדיין צריכים אותה בהתאם לזמינות המשפחה המורחבת (סבא, סבתא, דודים, חברים וחברות).

קצת בקרה –

  • האם עמדנו בתקציב שקבענו לחופשה המשפחתית, למורים הפרטיים, לקייטנות וכו' ?
  • האם נשארו לנו עודפים ? בואו נוסיף עוד פעילות כייפית עם הילדים.
  • האם פעלנו לפי סדרי העדיפויות שהחלטנו עליהם ?
  • האם היומנים שלנו היו מתואמים ומעודכנים בכל האירועים שתכננו ?
  • האם התמדתם במעקב אחר הפעילויות על "לוח החופש הגדול" ?

 

החופש הגדול בעיצומו – בואו נמשיך ליהנות !