החיים הם סרט

החופש הגדול – תקופה שהיא טובה אבל בעיקר בלתי אפשרית ולא הגיונית. הצורך בשגרה, בהתמדה, ביצירת רוטינות וטקסים, אשר יחזקו את הביטחון שלנו ויתנו לנו בסיס איתן, חזק יותר מכל תקופה אחרת בשנה. רק מתוך הקביעות הבטוחה של השגרה נוכל להתגמש.

עבור אנשים עם הפרעת קשב זוהי תקופה לא פשוטה – אין בה שגרה, אין רוטינות, אין בטחון, יש פחד לצאת מהבית, הבלתי ידוע משתק, חוסר הוודאות וחוסר הביטחון קשים מנשוא.

אנחנו בתחילתו של החופש הגדול. לרבים מאתנו יש כבר תכנית לחופשה משפחתית. חשוב לתכנן גם יציאות קטנות, שיהיה לילדים ולנו למה לצפות. למשל, לקבוע עם המשפחה והחברים פעילויות כמו ארוחת ערב משותפת, הזמנת פיצה, צפייה יחד בסרט בבית או בחוץ: סרט הוא כלי המאפשר לנו הצצה לחיים של אחרים, מעורר בנו רגשות, פותח לנו צוהר לעולמות אחרים, מעורר אותנו לחשיבה ומנתק אותנו לזמן קצוב מהמציאות המתוחה.

בשבוע הבא יתקיים בסינמטק תל אביב פסטיבל תל אביב הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער בפעם ה-14, הפסטיבל מביא לנו בכל שנה פיסות חיים של ילדים ממקומות שונים בעולם. לעתים סיפורי חיים של ילדים, שחווים חיים כל כך שונים משלנו. הסרטים מפגישים אותנו עם ילדים שמחים, ילדים עצובים, ילדים עם קשיים שאת חלקם אנו מכירים, כמו קשיים בבית ספר, קשיים כלכליים, ילדים שגדלים במשפחה חד-הורית, ילדים שחווים אלימות ועוד.

בפסטיבל מוקרנים סרטים מכל הסוגים: סרטים מצוירים, סרטים דוקומנטריים וסרטים עלילתיים. רוב הסרטים נעשו על ידי יוצרים מבוגרים וחלקם על ידי ילדים.
התכנית עשירה ומגוונת וכוללת קלסיקות, סרטים בנושא ספורט, משפחה ועוד, כשחלק מהסרטים עטורי פרסים בינלאומיים. הפסטיבל מתאים לגילאי 3 עד 16.
אני ממליצה בחום להירשם להקרנה המיוחדת של הסרט ההולנדי "בראם חסר מנוח", ביום רביעי הקרוב. הסרט מאפשר לצופה להבין את ההתמודדות של משפחה לילד עם הפרעת קשב, על היתרונות והקשיים שבמצב. (פרסים: הסרט ההולנדי הטוב היותר פסטיבל סינקיד 2012, פרס רמברנדט מועמד בקטגוריית סרט הנוער 2013)
בראם בן ה-7 אינו יכול לשבת לרגע בשקט, הוא סקרן, תזזיתי, מלא המצאות ורעיונות. הוריו נותנים ליצירות שלו לפרוח וסופגים בסלחנות את הנזקים. כשהוא עולה לכתה א' נאלץ בראם להתמודד עם מסגרת לימודים ועם מורה קפדן- השבר כמעט בלתי נמנע.

הסרט מתאים לילדים מגיל 9 שיכולים לקרוא כתוביות. כדי להימנע מאי נעימויות, חשוב לציין שמספר המקומות מוגבל.
הסרט "בראם חסר מנוח" יוקרן בסינימטק תל אביב ביום רביעי 11.7 בשעה 16:30
אנחנו ממליצים להקדים ולרכוש כרטיסים > goo.gl/wvRy9i

    תפריט נגישות