הכנה מקדימה ונכונה

בעוד 5 ימים נחזור למסגרות החינוכיות (סופסוף) אחרי המון זמן בבית, אחרי כמעט שנתיים של לא מעט שינויים וטלטלות.
איך נעשה הכנה מקדימה נכונה?
🔘 אם ילדכם נכנס לראשונה למסגרת חינוך או עובר למסגרת אחרת, חשוב מאוד להכיר לו את המסגרת עוד טרם תחילת השנה, או כפי שמקובל לכנות זאת, "טיול הכנה", "סיור מקדים" שחשוב לבצע לקראת מפגש עם טריטוריה חדשה: לחוות ביחד את הדרך למסגרת, להכיר את המבנה חיצוני-חצר, והפנימי. במידה ובית הספר/גן פתוחים, מומלץ, כן, אפילו לבדוק יחד עם הילדים היכן ממוקדמים השירותים למקרה הצורך.
🔘 אם הילד נשאר באותה מסגרת, עדיין כדאי לעשות "טיול הכנה", פשוט כדי לוודא שהילד זוכר בכלל ש"מסגרת חינוך" עדיין קיימת, וכן לעזור לו להפנים את החזרה למציאות…
🔘 את התיק עם כל הציוד מומלץ כמובן להכין מבעוד מועד…
למתקדמים שביניכם, כבר כמה ימים לפני, מומלץ לשוב לטקסי השינה: "ארוחות ערב, מקלחות, מיטה וסיפור לפני השינה" זוכרים? כל הדברים שגם אנחנו בתור הורים הספקנו קצת לשכוח, טוב, כי גם לנו מותר "קצת חופש".
🔘 ביום המיוחל, כדאי ללוות את הילדים חזרה למסגרת, לפחות "עד השער" וזהו… תפקידכם לשעות הקרובות הסתיים, יאללה ביי, לעבודה, ולבני המזל, ליום החופש הראשון האמיתי, היום הראשון ללימודים…
🔘 אם אתם הורים לילדים מתבגרים או טרום מתבגרים.. טוב.. אז למעשה החזרה לבית הספר כבר אמורה כבר להיות בעיצומה עבורכם.. אתם אמורים להיות כבר בקרב המאסף של "מלחמת הג'ט לג", הפיכתו של היום שוב ליום ואת הלילה ללילה.. אחרי חודשיים תמימים של קימה בשעות צהריים והליכה לישון בשעות הבוקר המוקדמות, בני הנוער למעשה מבחינת שעון ביולוגי חיים בארה"ב.
🔘 הידעתם? בכל יום יכול הגוף "לצמצם" פער בשעת שינה אחת בלבד, ומכאן שאף נהפכו להם יום ולילה, יש צורך ב-12!! ימים לצמצום הפערים… ואם הקרב הזה נראה לכם אבוד מראש, אז טוב..
לפחות, כדאי שתתחילו כבר ממחר לעמת את ילדכם עם העובדה המשונה שה-1 בספטמבר מגיע.
על אף גילם "המופלג" של המתבגרים שלכם, עזרו להם להתארגן ולבדוק כי אכן יש ברשותם את הציוד הלימודי הנדרש וספרי הלימוד.
🔘 אם צפוי שינוי במסגרת הלימוד, שווה לשבת עם הילדים ולעשות חשיבה איך בכל זאת מתארגנים כך שהמעבר יהיה קל ומאורגן יותר.
וגם במקרה שלכם, הורים יקרים, ה-1 בספטמבר הוא יום החופש הראשון מזה חודשיים וחצי, מומלץ להכריז עליו כיום חופש!

    תפריט נגישות