הנדל"ן שלי

"אני נכנסת לבתים של אחרים ומקנאה. כל כך הייתי רוצה שגם הבית שלי יראה כך. הייתי רוצה שגם אצלי הכל יהיה במקום, נקי, מסודר, מדויק. מאורגן כך שאוכל להושיט את היד ולדעת שמה שאני מחפשת נמצא.
ואצלי? הפוך. מגובב. ערמות של דברים. שכבות של בגדים, שכבות של כלים, נראה כאילו שלמגירות אין תחתית ולמדפים אין קצה ואני אף פעם לא יודעת מה נמצא שם. נמאס לי להגיד "אני לא מוצאת כלום!", נמאס לי לשמוע את כל בני הבית תוהים "איפה ה…" נמאס לי להיות תמיד האמא הזו שנתקעת ללא הטישו, המפתחות,  הפלסטרים לילדים.
אני מקנאה באמהות האחרות ששולפות בקלילות וללא מאמץ את מה שהילד שלהם צריך, כאילו רק חיכו לרגע הזה והילדים שלהן מביטים בהן בביטחון – יודעים שיפתרו להם את כל הבעיות בעולם."

המונולוג הזה, של אותה אמא שקשה לה,  גרם לי לפנות הצידה את שאר הדברים, ולכתוב על הנושא החשוב הזה דווקא היום, בו נפתחת שנת הלימודים.
למה? כי שנת לימודים מוצלחת מתחילה בסדר וארגון. בדף נקי שמאפשר יצירת שינוי וצמיחה.
אם נחשוב על השטח שלנו, האזור הסובב אותנו כעל שטח נדל"ני מסחרי, שעולה לנו כסף, אם היינו מקבלים חשבון בסוף החודש על כל מדף ומגירה ותיק, אם היינו צריכים לשלם על השטח הזה שכירות – הרי היינו מנקים אותו מכל חפץ מיותר, מכל מה שלא דרוש ושאי אפשר להרוויח ממנו,  מכל מה שמיותר ועושה לנו בלאגן בעיניים ובחיים.

אז מתחילים:

  • תמיד אנחנו אומרים "ביום ראשון", "אחרי החגים","בשבת" הפעם לא. הפעם מתחילים עכשיו!
  • כמו במבצע צבאי לרשום בכל חדר כמה מדפים, כמה מגירות, כמה קולבים. ולהציב לעצמכם יעדים: כמה הצלחתי לסדר מתוך כמה. הפכו זאת למשחק מאתגר ותגמלו את עצמכם בהתאם.
  • כל יום הקפידו לסדר מגירה אחת או שתיים או אפילו יותר – תלוי בכמות הזמן, החשק ומצב הרוח. אל תהפכו זאת למשהו מעיק ומעצבן – אלא התייחסו לכך כאל החזרת שטחי הנדל"ן שלכם לשליטתכם.
  • סדרו לפי סדר עדיפות: מגירת תרופות לפני מגירת הגרביים, מגירות המטבח לפני ארון השרות.
    התחילו במגירות או במדפים שיש בהם פחות עבודה – כך תצליחו לצבור נקודות שיחזקו אתכם להמשיך
  • חישבו מה אתם צריכים שיהיה אתכם תמיד בתיק כדי שתוכלו להיות האמא המושלמת ההיא שיכולה לשלוף את הדרוש בכל רגע והילדים יוכלו לסמוך עליכם – עמותת 'קווים ומחשבות' (לשם גילוי נאות, אני משמשת כמנכ"לית) פיתחה בשיתוף פעולה מיוחד עם חברת 'ללין' 'תיק שקוף', כזה שאפשר לשים בו את כל מה שצריך שיהיה אתנו תמיד, ולהעביר אותו מתיק לתיק. התיק שקוף כך שאפשר לראות ולמצוא מיד בלי לחפש. תוכלו לרכוש אותו עכשיו בחנויות רשת ללין שתעביר 50% מהרווחים שייצברו ממכירת התיק לעמותה.

שתהיה לנו שנת לימודים מאורגנת, מסודרת ונקבל תשואה מקסימלית על שטחי הנדל"ן בבית שלנו!

    תפריט נגישות