חנוכה

לפני עשרים שנה פגשתי משפחה צעירה עם שלושה בנים. הם הגיעו אליי מיואשים וספרו – "הבן הבכור שלנו לא מצליח להתרכז בכתה, השני נשלח קבוע לעזור לאב הבית בביה"ס והקטן מפריע ולא לומד. שנינו עובדים וכשאנחנו חוזרים הביתה, אנחנו עייפים וחסרי סבלנות. אנחנו רק רבים כל הזמן, צועקים על הילדים, כועסים ומאשימים אחד את השניה על החינוך הלקוי וחוסר הגבולות של הילדים."

לא היה להם מושג מדוע ילדיהם מתנהגים כך.
לפני עשרים שנה אנשים לא ידעו מהיכן נובעים הקשיים שלהם, לא הצליחו להתמודד אתם וחוו הרבה מאוד כשלונות בדרך. רבים מהם חיו בחוסר וודאות ובלבול, חוסר ידע ותסכול. התחושה החזקה שעלתה תמיד בפגישות היתה שאין מקום שירכז את כל מה שהם זקוקים לו – מקום להתייעץ, מקום שיתן להם ידע ויעזור להם להבין מה קורה, שגם יתן להם דרכים להתמודדות – לעשות סדר בבלגן, שיסביר להם מהי ההפרעה הזו וכמה היא משפיעה על החיים שלהם ושל ילדיהם, מקום שיאפשר להם לראות שהם לא לבד, מקום שיעזור להם וילווה אותם בהתמודדות מול המערכות השונות לאורך הדרך וידריך אותם לקבל את השירותים המגיעים להם דרך השירות הציבורי ובכך למנוע מהם הוצאות מיותרות.

כשהקמנו את "קווים ומחשבות – העמותה הישראלית להפרעת קשב", ראיתי את החלום שלי מתגשם, ראיתי את כל האורות הקטנים הופכים לאור אחד גדול – סופסוף יש בית.

העמותה היא הבית שנותן ידע מקצועי ועדכני, משתפת פעולה עם כל מי שרוצה ויכול לעזור לכל אותם ילדים, מתבגרים ומבוגרים וכל אותם אנשי מקצוע והורים, שמחפשים מידע, תמיכה, ליווי וכלים ובעיקר אוזן קשבת לכל פונה.
אנשים עם הפרעת קשב ואנשים המלווים אותם מקבלים היום כוחות משיתוף הידע, הכלים והחוויות שאנשי המקצוע בעמותה נותנים. כל אחד מוזמן להיות חלק מאותה משפחה שמתמודדת, לומדת וצומחת.
בסימן "כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן" – מאחלת לכולנו חג אורים שמח !

ואם עדיין לא הבטחתם את מקומכם בערב המודעות השנתי להפרעת קשב – עכשיו הזמן. הנה הלינק לרכישת כרטיסים

    תפריט נגישות