לטייל עם ילדים באוטו

במהלך הנסיעה, במיוחד אם מדובר בנסיעה ארוכה (מעל שעה) חשוב שתתנו לילדים את החופש לעשות מה שירצו:
אם הם רוצים להעביר את הזמן בלשחק ביניהם, הציבו להם חוקים בסיסיים (כמו לא לצרוח ולא להרביץ) ותנו להם להעביר את הזמן במשחקים. אפשר גם להפעיל אותם במהלך כל הנסיעה ע"י משחקים המערבים גורמים חיצוניים בנסיעה; "מי רואה אוטו אדום" וכד'.
אם הילד אוהב מוסיקה, תנו לו לשמוע את השירים שהוא אוהב במהלך הנסיעה, בין אם במערכת של הרכב או באזניות.
אפשר גם לתת לילדים לשחק באייפד ובאפליקציות החביבות עליהם בסמארטפון. כדי שהילד יספוג כמה שיותר מהטיול עצמו, תנו לו "לחרוש" על המשחקים בזמן הנסיעות, כך הוא יהיה מוכן להניח למשחקים בזמן הטיול האמיתי.
אם קמתם מוקדם לצאת לטיול, אפשר גם לתת לילדים לישון במהלך הנסיעה. אם הילד ישן טוב, הוא יהיה יותר עירני ופחות עצבני במהלך הטיול.
צידה לדרך
הצטיידו בממתקים וחטיפים. לא כדאי שהילדים יתמלאו בג'אנק פוד בשלב מוקדם, כי רוב הטיולים כוללים לפחות ארוחה אחת וכי יותר מדיי ממתקים עלולים לגרום לילד להרגיש לא טוב וללכלך את הרכב, אך עם זאת, כדאי לארוז כמה ממתקים "לחירום", למקרים והילדים משתוללים יותר מדיי, לאחרי האוכל, או כצ'ופר אם הם מתנהגים יפה. כמובן שחובה להצטייד בהרבה שתייה.
יש להצטייד בביגוד שמתאים למזג האוויר למהלך כל היום, לדוגמה: אם נוסעים לטיול בנגב מהבוקר עד הערב, כדאי לצאת עם בגדים קצרים ותכשירי הגנה מהשמש, אך כדאי לקחת בנוסף גם סט של בגדים ארוכים, כי בערב נהיה קר באזור המדבר.
מהלך הטיול עצמו
קודם כל, יש לבחור מסלול טיול אשר מתאים לילדים, כזה שלא יהיה קשה מדיי, אבל גם כזה שלא ישעמם אותם. כמובן שאתם מכירים את ילדיכם יותר טוב מכל אחד אחר, אך לרוב, ילדים לא נהנים מטיולי נוף, כך שאם תקחו אותם לראות את פריחת האירוסים בגלבוע, סביר להניח שהם ייהפכו לחסרי סבלנות מאוד מהר. צריך למצוא להם אטרקציות לאורך הטיול, שישמרו על עניין ועירנות.
שתפו את הילדים במסלול הטיול לפני שיוצאים, הסבירו לו לאן יוצאים ומה יהיה מהלך הטיול. נסו לענות על כמה שיותר שאלות (אנחנו יודעים שהן אף פעם לא נגמרות) לגבי הטיול, כדי להפיג חששות שיש לילד לגבי הטיול הספציפי, האזור הגאוגרפי או כל דבר אחר.
הקפידו על עצירות ומנוחות תכופות לשתייה והתרעננות.
אם החלטתם על פיקניק, כדאי לצאת לטיול קטן בסביבה לפני ואחרי הפיקניק, כדי שהילדים לא יירדמו ישר אחרי האוכל ויהיו היפראקטיביים בערב.
השתדלו להפעיל את הילדים במהלך הטיול עם משחקים ומסלולי הליכה.
חשוב שיהיו פעילים בזמן הטיול, כדי שיהיו מספיק עייפים ומסופקים בשביל לישון שינה טובה בערב 💤