סוף 2019

בשבוע הבא מסתיימת לה השנה האזרחית, סוף שנה הוא תמיד הזדמנות טובה לסיכומים מצד אחד ולהחלטות חדשות ותכנונים מהצד השני. אצלנו בעמותה היתה זו שנה עמוסה ומלאת פעילות, ומתוכה בחרתי להקדיש את הטור השבועי ולספר לכם על שני קורסים שהתקיימו בחודש האחרון לראשונה, קורסים שתקופה ארוכה היו בשלבי רעיון, אחר כך חלום, ואז תכנון ובדיקה, ולשמחתי הרבה קרמו עור וגידים ויצאו לפועל בהצלחה גדולה. הצלחה שחיזקה אותנו בעשייה למען אנשים עם הפרעת קשב(ADHD) והחברה כולה והראתה לנו כמה העשייה של העמותה נחוצה וחשובה.
הראשון מבניהם, היה קורס להורים לילדים עם הפרעת קשב ( ADHD) שמטרתו לתת להורים את הידע והכלים לנהל את הטיפול בילד שלהם, להגדיל את הידע וההבנה שהם המלווים המשמעותיים ביותר עבורו – עליהם לקחת אחריות ולדעת כמה כוח יש להם כהורים!
אנו יודעים, שהטיפול בילד עם הפרעת קשב הוא סוג של ריצת מרתון – יש צורך באורח רוח ונשימה ארוכה, כדי להעניק לילד את הטיפול הנכון בזמן הנכון, תוך כדי התחשבות בשאר בני המשפחה.
ביחד עם המרצות האחרות, נתתי ידע, הבנה, חוויות וכלים יישומיים.
זכינו לקבוצת הורים נפלאה, שאנו בטוחים שיהיו שגרירים נהדרים לנושא הפרעת הקשב באזור מגוריהם.
הקורס השני שפתחנו הוא השתלמות למורי נהיגה בנושא הפרעת קשב(ADHD).
אחרי שנים של מאמצים, הצלחנו להניע את ההשתלמות הראשונה למורי נהיגה בנושא הפרעת קשב, זהו צעד ראשון וחשוב בביסוס הידע והכלים בנושא הפרעת קשב ונהיגה בתוך תכנית הלימודים למורי הנהיגה.
אל ההשתלמות הגיעו מורי נהיגה מכל הארץ: דיברנו על חשיבות הנושא והרלוונטיות שלו למורי נהיגה, הצגנו מחקרים ונתונים סטטיסטיים, מורי הנהיגה קיבלו הרצאה מרופא פסיכיאטר ולמדו מהי באמת הפרעת קשב, איך היא באה לידי ביטוי, מאפיינים וקריטריונים לאבחון.
ממרפאות בעיסוק מומחיות להפרעת קשב ונהיגה למדו על התפקודים הניהוליים וסוגי הקשב השונים, ואיך כל זה מתחבר ומשפיע על הנהיגה בקרב נהגים צעירים עם הפרעת קשב.
בהשתלמות זו יתקיימו עוד 2 מפגשים במהלך ינואר ובסופם, יקבלו מורי הנהיגה תעודה המאשרת את השתתפותם בהשתלמות ויכנסו למאגר "מורי הנהיגה של קווים ומחשבות".
לשמחתנו כבר עכשיו ממתינים עשרות נרשמים להשתלמויות הבאות, ובכל יום ממשיכים להתווסף עוד ועוד מורי נהיגה לרשימת המתנה. קיבלנו פניות רבות ממורי נהיגה, ארגוני מורי נהיגה, מנהלי מכללות להוראת מקצועות התחבורה, מהורים ותלמידי נהיגה-פניות שחיממו את הלב, חיזקו את ידינו ותמכו בנו בצעד החשוב הזה – שהוא ללא כל ספק צו השעה!
הקורס הזה התאפשר בזכות התמיכה של חברת מגדל, שנתנה חסות ותמיכה לאורך כל הדרך! מגדל Online
אז אני מסיימת את שנת 2019 בחיוך כי העשייה מובילה להצלחות, ומצרפת את רשימת התודות, כי לשמחתי אנחנו ממש לא לבד – ויש לנו שותפים נהדרים לדרך!

    תפריט נגישות