עיקרון הדיילת

השבוע נתקלתי במספר פניות של הורים שסיפרו שהשבוע היה קשה במיוחד עם הילד. כאשר פרקנו את מה שקרה במהלך השבוע, הסתבר כי יש לאימא קשיים במקום העבודה והיא חושבת על שינוי. לאבא גילו שיש סכרת, הסבתא המבוגרת בלתה יומיים בבית חולים כשהם בתורנות לצידה, בנוסף לכל אלו גם הייתה נזילה בשירותים והאינסטלאטור גבה 1,200 שקלים…
זו מציאות יומיומית שאנו חיים בה והיא לא מותירה לנו זמן למנוחה. אנחנו כל הזמן בריצה מטורפת סביב השעון, לקחת ולהחזיר מחוגים (ולא סתם חוגים אלא מיוחדים, יקרים, רחוקים ולפחות שלושה), לשבת עם הילדים על השעורים, ללכת לקניות, להזמין חברים שיהיו עם הילדים, לעשות טסט לאוטו, לבשל, לנקות ו….
ומה לגבי הצורך שלנו ההורים לרצות את ילדינו באירועים בהיקף גדול, בקניות מוגזמות, בהסעות יומיומיות, כמו הפקת ימי הולדת שנראים כמו חתונה – הכי מושקע והכי שווה וההורים בשגעת מבחינת ההוצאות, הריצות, התיאומים, הטלפונים והזמן….
אנחנו מוצאים עצמנו עובדים יותר ויותר קשה, מוסיפים משרה שנייה, שעות נוספות וכל כדי לספק את צרכי ילדינו. והתוצאה ? אנו מגיעים מאוחר הביתה, עצבניים, חסרי מנוחה ואין בנו את השקט שהילדים שלנו צריכים כדי שנוכל לתת להם את תשומת הלב שהם מבקשים. ואנו מוצאים עצמנו שוב בהתמודדות.
האם באמת יכלו אותם הורים להתמודד עם הילד השבוע, או שכל דבר פעוט התעצם ?
כשאנחנו חסרי סבלנות ועייפים, הילד שלנו מרגיש ומגיב לזאת ! המתח בבית גוזל מכולם משאבים רגשיים, פיזיים וכלכליים. לעומת זאת, כשאנחנו מתמודדים עם החיים ממקום של שליטה ולא ממקום של אימפולסיביות הכל סביבנו יתנהג אחרת. בסופו של דבר גם ילדינו ייהנו מהמודל אותו אנו מראים להם ומהדרך שבה אנו נתייחס אליהם.
בואו נעצור לרגע ונתבונן –
האם כך אנו רוצים לחיות ? האם אנחנו מרגישים טוב עם מה שקורה ? כמה זמן נוכל עוד להמשיך בטירוף הזה ?
דמו את הגוף שלכם לחשבון הבנק שלכם.
כאשר החשבון במינוס, אתם עצבניים, חוששים מהטלפון שיגיע מהבנק, חסרי מוטיבציה לעשות דברים, חשים מועקה.
לעומת זאת, כשאתם נמצאים בפלוס, אתם מרגישים נפלא, רגועים, בטוחים, אין בכם את העצבנות, אינכם מתוחים וחסרי סבלנות, אתם יכולים להרשות לעצמכם ליהנות.
לכן רצוי מאוד שאנחנו, כמו חשבון הבנק שלנו, נהיה בפלוס או לפחות מאוזנים, ולא במינוס.
על מנת שנגיע למצב זה אנחנו חייבים לבצע הפקדות אנרגטיות. כלומר, להפקיד לגוף שלנו אנרגיה טובה שתיתן לנו את הכח שאנו זקוקים לו כדי להיות בפלוס.
כל אחד צריך למצוא מה גורם לו להרגיש טוב יותר – להתאמן בספורט, לעשות מנוי להצגות, לקבוע זמן איכות זוגי לטייל על חוף הים. זה לא צריך להיות רחוק, זה לא צריך להיות יקר, אבל זה צריך להיות שלנו ואנחנו נשמור על ההפקדות שלנו בקנאות, כי זה מה שיחולל את השינוי.
מגיע לכם לשתות קפה בנחת וכן מגיע לכם גם לצאת לבלות ביחד, גם תחומי העניין שלכם חשובים ואל תזניחו אותם אלא תפתחו אותם והקדישו להם זמן.
אל תגידו אין לנו זמן להפקדות האנרגטיות – צרו זמן ביומן ושמרו עליו בקנאות ובאדיקות. וילדיכם ידעו שיום זה הוא היום שלכם.
נכיר את עקרון הדיילת ונלמד ממנו – כאשר נוסעים מקבלים הדרכה במטוס בתחילת טיסה, ההנחיה היא שימו קודם מסיכת חמצן לעצמכם ואח"כ לילדים. זוהי האמירה הנכונה והמדויקת ביותר !
בואו נאמץ את העיקרון – נמלא עצמנו באנרגיה ונבוא הביתה לילדים עם כוחות ורצון לעבור שבוע רגוע ומהנה ביחד.

    תפריט נגישות