ערב המודעות של "קווים ומחשבות"

השבוע התקיים ערב המודעות של "קווים ומחשבות". למען כל מי שלא יכל להגיע ולהיות איתנו – הטור השבוע יוקדש לדברים שאמרתי על הבמה.

אתם מאמינים שבשנות השלושים חשבו שהפרעת קשב היא נזק מוחי מזערי ?? (MBD) בשנים שעברו, ההפרעה עברה גלגולים שונים והיתה לאחת ההפרעות הנחקרות ביותר. בשל היותה הפרעה מורכבת, הבלבול היה עצום. אני נוהגת לומר על הפרעת קשב שהיא הפרעה מתעתעת, כי אצל כל אחד היא נראית ומתנהגת בצורה שונה. לכן כל כך קשה למצוא את הדרך הנכונה והמתאימה ביותר להתמודד עם ההפרעה.

בשנות השישים הוכנסה הפרעת קשב לקטגוריה של לקות למידה ולרגע נשכחה ההפרעה כפי שהיא– הפרעה רפואית נוירו-ביולוגית התפתחותית. הבלבול שהיה גרם לכך שלא היה מספיק ידע נגיש ולא היה ברור מה הדרכים הנכונות לאבחן ולטפל.

בשנים האחרונות, העמותה פעלה בכל דרך להעלאת המודעות לנושא הפרעת קשב, ריכזנו את כל המידע העדכני האמין והמהימן במטרה להפוך לבית, שאליו יכול כל אחד לפנות ולקבל מענה, הפניה, עצה או חיבוק. שיתוף הידע והכלים במדיות השונות, דרך השיח הפעיל שמתקיים סביב פרסומים מקצועיים ושיתופים אחרים, נותן את התחושה שאתה לא לבד, שיש עוד אנשים שמבינים על מה אתה מדבר ומשתתפים בחוויות שמוצגות בשיח. יש תחושה של קבוצה, של משפחה, של ביחד. מתוך התחושה הזו מקבלים אנשי המקצוע והאנשים המתמודדים עם הפרעת קשב, כוח להמשיך ולהתמודד באופן מושכל ומודע יותר וכשיש ידע ומודעות – קל יותר להתמודד.

החשיפה והמודעות של אנשים לנושא הפרעת הקשב עלו משמעותית בשנים האחרונות, אבל חשיפה ומודעות הן רק השלב הראשון. עכשיו צריך לדעת: "מה עושים עם זה ?" "איך מטפלים בזה?" "ואיך מתמודדים עם זה ?"
כל הנתונים מראים שניתן לטפל בהפרעת קשב, זה דורש להשקיע מחשבה, תכנון ועבודה. נוכל לחסוך תסכולים, משברים ולשפר את איכות החיים של אנשים עם הפרעת קשב וכך נוביל לשינוי חברתי משמעותי. זה הזמן למצוא ולחבר ביחד את כל מי שנושא הפרעת הקשב חשוב לו. אנחנו צריכים לאחד כוחות – רפואיים, חינוכיים, כלכליים, מחקריים וחוקתיים – כדי לקדם בעוד שלב את הדרכים לטפל ולהקל על אנשים שמתמודדים עם נושא הפרעת קשב.
אנחנו סוגרים את 2018 אחרי עבודה מאומצת:
בפרויקט " קווים ומחשבות בחדר המורים" נפגשנו עם 461 אנשי חינוך מ- 96 בתי ספר,
ויצרנו שינוי עבור 41,900 תלמידים. טיפ המורים שאנחנו מפרסמים מידי שבוע הגיע ל-460,000 גולשים!
בפרויקט "אקדמיה ותעסוקה" נפגשנו עם 60 מנהלי מרכזי תמיכה מתוך 30 מוסדות אקדמיים, 1,000 סטודנטים נחשפו לעמותה בהרצאות ובפעילויות.

לאתר האינטרנט שלנו נכנסו 88,781 אנשים, הפוסטים שאנו מפרסמים בעמוד הפייסבוק שלנו זכו ליותר מ-4 מליון חשיפות!
175 אנשים פנו אלינו בממוצע מידי חודש דרך הפניות האישיות וקיבלו מענה מקצועי ואישי
6 מומחים בתחומם התארחו אצלנו בשנת 2018 וענו למאות שאלות ששאלתם
בכנס השנתי ה-7 של העמותה שהתקיים במאי 2018 אירחנו את פרופ' ראסל בארקלי – מומחה וחוקר עולמי בתחום הפרעת קשב. בכנס השתתפו 1563 איש!

וזה המקום לספר שבכנס הקרוב שיתקיים במאי 2019 נארח את ד"ר רוס גרין חוקר מוביל בתחום הפרעת קשב ובעיות התנהגות שפרסם ספרים בנושא ביניהם "ילד פיצוץ" ו"ילד דינאמיט".
אנחנו כאן כדי להמשיך ולפעול.
איריס

    תפריט נגישות