שבועות תתכוננו

זהו, חג אחרון לשנה זו, שבועות. השנה שוב מתכנסת כל המשפחה וכמיטב המסורת לובשים לבן, מכינים ארוחות לבנות המבוססות על מאכלי חלב. בכל משפחה יש את הדודה האמיצה שלמדה מתכון חדש מתכנית בטלוויזיה ויש את האחיינית שמצאה באינטרנט מתכון לעוגת גבינה עשירה והדוד שהכין את התבשיל המסורתי של סבתא לחג ולאט לאט שולחן החג מתמלא במאכלים בצבעים שונים, שמדיפים ריחות מגוונים ומגרים. תלוי למי ?!

כשאנחנו מגיעים עם שלושת הילדים, אני תמיד נכנסת לכוננות. זה מתחיל בבגדים הלבנים, שאני פוחדת שיתלכלכו לפני שכולם יראו כמה הם יפים, ממשיך באוכל, זה החג היחיד שהילדים לא תמיד מוצאים מה לאכול ועד שמתחילים לאכול הם גוועים ברעב – מה עושים ?

כמה טיפים לחג

 • פוחדים שהבגדים הלבנים יתלכלכו ?
  קנו כמה חולצות לבנות פשוטות וכך לא תחששו שיתלכלכו. תמיד אפשר להחליף חולצה ובבית לכבס הכל.
 • המפגש מתחיל מאוחר והילדים רעבים ולא תמיד יש להם מה לאכול –
  תנו לילדים לאכול משהו קטן לפני הארוחה, עוד בבית. כך הילדים לא יגיעו רעבים וחסרי סבלנות ואז עוד יגלו שיש עיכוב בארוחה, בגלל הדודים שמאחרים.. ועל השולחן מחכות להם כל מיני "הפתעות" שהם בכלל לא אוהבים.
 • לילדים קשה לשבת כל הארוחה –
  בחג שבועות מאוד נח להגיש בשולחן מרכזי המשמש כמזנון. כך כל אחד יכול להרכיב לעצמו את המנה שהוא אוהב. והכי חשוב – לא צריך לשבת שעות ליד השולחן. ואפשר לקום כמה פעמים שרוצים ולקחת עוד משהו משולחן ההגשה המגוון.
 • הילד מתרחק משולחן החג בגלל המראות או הריחות –
  אז בואו נדאג קודם כל, שלצד כל הדברים המורכבים יהיה מאכל פשוט שיתאים לילדים, כמו למשל פסטה ברוטב עגבניות (לצד הפסטה ברוטב שמנת גבינות וסלומון..), או גבינה צהובה פחות פיקנטית, פיצה ללא תוספות מוזרות.
  אם אנחנו מתארחים, נביא אתנו מאכל אחד לפחות, שהילדים שלנו אוהבים. ובכל מקרה, לא נכעס עליהם אם לא ירצו לטעום מכל המאכלים המיוחדים.

חג שבועות נושא אופי חקלאי וחברתי, ובעזרתו אפשר להסביר לילדים ערכים חשובים הקשורים לאהבת הארץ וחשיבות החי והצומח לאדם. תקופה זו פותחת את עונת הטיולים.
קחו את כולם וטיילו בארץ !!

חג שבועות שמח !!

  תפריט נגישות