מהנהנים בהבנה

"כולם מהנהנים בהבנה כשאני מספרת שיש לבת שלי הפרעת קשב, כולם מגלגלים על הלשון את המושג ADHD אבל אני לא מרגישה באמת שיש מאחורי הסיסמאות וההנהונים הבנה אמיתית.

השבוע קראו לי לשיחה עם המורה של הבת שלי. היא סיפרה שיעלי כל הזמן נוגעת בחפצים, שהיא כל הזמן קמה מהכיסא. היא התלוננה שיעלי תמיד שוכחת משהו – מילון או ספר או עט.

על זה שלפני שבוע היא הגיבה בתוקפנות ובחוצפה, על דבר של מה בכך.
ולמרות שהיא קיבלה הארכת זמן במבחן של תחילת השנה היא לא ענתה על חצי מבחן.
ביקשתי לראות את המבחן ואז ראינו יחד שהיא לא ענתה על כל השאלות שהיו מודפסות מעבר לדף.

לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. לי זה היה ברור מה קרה לה במבחן…אבל מצאתי את עצמי בלי מילים מול המורה, חשוב לי להישאר בקשר טוב עם הצוות בבית הספר, אני לא רוצה ליצור מצב בו יעלי עלולה להיפגע. אז שתקתי."

לפעמים אנחנו ההורים מרגישים שאילו לסביבה של הילדים שלנו: למורים, לצוות בית הספר ואפילו למדריכים שלהם בחוגים היו כלים מעשיים, כאלה הנשענים על ידע מדויק על הפרעת קשב – הילדים שלנו היו מצליחים יותר. הרבה פעמים אנחנו מתקשים לעמוד מול "המערכת" כי גם לנו בעצמנו לא הכל ברור, וגם לנו לפעמים קשה ואנחנו מתעצבנים וכועסים על הילד שלנו – למרות שאנחנו מבינים ואוהבים אותו הכי בעולם, אבל עם לנו קשה, אז איך אפשר לבוא בטענות למורה שעומדת מול 30 ילדים?

ובדיוק בשביל זה יש לנו בעמותה את פרויקט "קווים ומחשבות בחדר המורים" שמטרתו לתת למורים ידע אמיתי על הפרעת קשב ולהפגיש אותם עם אנשי מקצוע מובילים מתחום הרפואה, האבחון, החינוך והטיפול – כדי שיותר ויותר מורים ידעו איך להושיט יד ואיך להיות שם עבור ילדים עם הפרעת קשב. כי היעדר ידע, מודעות וכלים להתמודדות עם הפרעת קשב יוצרים פערים הפוגעים בכל היבטי בית הספר: התלמיד שחווה תסכול ותחושת חוסר הבנה, המורים שלא מצליחים להגיע לתלמיד ושאר הכיתה שנפגעת.

ודרך הסיפור הזה אני רוצה לבקש מכם: הורים או מורים – השנה אנחנו פותחים שתי השתלמויות מעמיקות למורים. השתלמויות מלאות בידע, תשובות, נקודות מבט חדשות, כלים אמתיים והבנה מלאה של מהי הפרעת קשב. עזרו לנו להפיץ את הידע וספרו למורי ומנהלי בתי הספר של ילדיכם על ההשתלמויות – ההשתלמויות מוכרות לגמול דרך מרכזי פסג"ה של משרד החינוך.

אשקלון:  תכנית מספר 127, מתחילה ב 12/11 וזה הלינק להרשמה
http://bit.ly/2zyrXI9
פתח תקווה  – תכנית מספר 038, מתחילה בינואר 19. http://bit.ly/2NKdWQB

    תפריט נגישות