הספר – זרעים להערכה עצמית

סיימנו שנת לימודים לא פשוטה, שנה של טלטלה, שנה שתפסה אותנו לא מוכנים, לא יודעים ובעצם פגשה אותנו במקום הקשה ביותר שבו אנחנו שאמורים להנחות, ללוות, להנהיג ולהוביל ומצאנו את עצמנו מבולבלים, חסרי יכולות וידע טכנולוגיים שגרמו לנו להיות חסרי אונים.

אבל יש משהו באוכלוסיית המורים, משהו מיוחד, משהו שהופך אותנו לממציאים, מאלתרים ויצירתיים, כל פעם מחדש, אפילו בתקופות קשוחות כאלה.
יש משהו חשוב כל כך שאנחנו המורים יכולים לעזור בו לתלמידים שלנו ולעצמינו, זהו נושא הערכה עצמית.

ד"ר רוברט ברוקס בספרו "זרעים להערכה עצמית" מזמין את המורים לחוות חוויות משחררות, לכבד ולבטוח במשאבים הפנימיים שמהם נובעת ופורחת ההערכה העצמית.
הסוד הוא להקשיב גם למה שלא נאמר, ולשמוע את האמת הפשוטה.

אז… למרות כל מלחמות העולם שהיו סביב ימי לימודים, כספים ועלבונות – תזכרו שבסופו של דבר התלמידים שלכם וגם ההורים שלהם, המנהלים שלכם וכל החברה כולה – יודעים שאתם הם אלה שמעצבים את דור המחר, לכם יש את הכוח להשפיע על מה שהתלמידים לומדים, על הדרך בה יבחרו ללכת בה, המפתחות של עתידנו כחברה נמצא בידיים שלכם!

ככל שהערכה העצמית, החיבור לשליחות שלכם ותחושת המסוגלות תהיינה גבוהות אצלכם,
כך הם יגברו אצל התלמידים שלכם וכך הם יצליחו יותר, ואנחנו, כולנו, כחברה, נזכה מכך.

"אתה המורה מעצב את תוכנית הלימודים הנסתרת (של ההערכה העצמית), אתה הוא הלקח הבלתי נשכח שהתלמידים לומדים, האמת הפשוטה של הערכה עצמית באה מבפנים ולכם יש את הזכות ללמד ולהנהיג אותה"
אל תתנו לרעשי הרקע החיצוניים להפריע לכם במשימה חשובה זו.

בסופו של דבר, לאורך השנים, אנשים בכלל ואנשים עם הפרעת קשב בפרט, ממש לא זוכרים את "החומר" שהמורים לימדו אותם, אבל נוצרים בליבם כל חייהם, את המורים שהגבירו אצלם את ההערכה העצמית.
ודוגמא אישית תמיד עושה הכי טוב את העבודה.

    תפריט נגישות